Знижки тижня

Гуаш, акварель чи акрилові фарби: у чому різниця?

Гуаш, акварель чи акрилові фарби: у чому різниця?

Хоча багато художників знайомі з різними засобами, мало хто знає різницю між аквареллю, гуашшю та акриловими фарбами. Загалом виготовлені з тих самих інгредієнтів, включаючи гуміарабік, пігмент і ту саму сполучну, основна відмінність полягає в тому, що гуаш має матове покриття, тоді як акварель прозора. З іншого боку, акрилові фарби виготовляються з пігменту та акрилового середовища, пластичного сполучного.

Акварель і гуаш є водоемульсійними фарбами і мають водний носій. Носій на водній основі просто означає, що фарба є водорозчинною та її можна очистити водою у вологому стані.

Хоча акрилові, гуашеві та акварельні фарби водорозчинні, їх наносять по-різному, щоб створити прекрасний шедевр.

Читайте далі, щоб дізнатися про основні відмінності між гуашшю, аквареллю та акрилом.

Фарби гуаш


Акварель і гуаш можуть бути на водній основі, але їх консистенція різна. Традиційна гуаш має більші, крейдяні зерна та вищу якість пігменту, ніж акварельні фарби, що робить їх більш схожими на непрозору акварель.

Це робить гуаш непрозорою після висихання та залишає матовий відтінок, схожий на яєчну темперу. Темперна фарба також відома як фарба для плакатів і зазвичай використовується в школах, оскільки вона нетоксична та недорога.

Крім того, гуаш має меншу світлостійкість, тобто вона менш стійка до вицвітання з часом, ніж акрил. Більше того, деякі художники замінюють Titanium White білою гуашшю, головним чином, щоб приховати помилки у своїх роботах.

Хоча кожна людина має певний стиль малювання, ми пропонуємо дати першому шару гуаші висохнути перед нанесенням наступних шарів. Це допоможе підкреслити матовість і стійкість кольору.

Гуаш висихає швидше, ніж акварель, і зазвичай використовується ілюстраторами через її матовість і непрозорість. Крім того, фарбу гуаш найкраще використовувати для малювання тонкими шарами. Для продовження терміну служби картин гуашшю рекомендуємо захистити їх лаком і покрити склом.

Завдяки схожості з аквареллю, акварельні пензлі можна використовувати для нанесення гуаші.

Акрилова гуаш

Акрилова гуаш, на відміну від традиційної гуаші, є непрозорою, матовою акриловою фарбою. Це справді найкраще з обох світів, оскільки воно водостійке після висихання, тоді як фарби гуаші – ні.

Картина акриловою гуашшю зберігається довше, ніж звичайна фарба гуаш, і, як і акрилові фарби, швидко висихає. Як і акрил, цю фарбу також можна успішно наносити на різні поверхні.

Найкраща поверхня для фарби гуаш

Акварельний папір гарячого пресування є найкращою поверхнею для гуашевих фарб завдяки своїй плоскості. Найкраще підходить для одношарового нанесення одного або двох кольорів, цей тип паперу не втримує багато води та може деформуватися. Його можна знайти в місцевому магазині товарів для мистецтва.

Акварельні фарби


Акварелі використовують художники-акварелісти, які цінують тонкі колірні варіації, знайдені в цьому середовищі. З усіх типів фарб акварель є найповільніше висихаючою фарбою, оскільки її водорозчинна і тонка основа вимагає більше часу для висихання.

Хоча дві фарби – акварель і гуаш – фарби на водній основі, гуаш, непрозора акварель, приховає помилки краще, ніж акварель. Крім того, найкраще дати першому шару фарби повністю висохнути перед нанесенням наступного, якщо ви не хочете, щоб кольори зливалися один з одним.

Зауважте, акварельні фарби, навіть їх суха фарба, якщо потрапити у воду, знову стануть водорозчинними. Захистити акварельний малюнок допоможе нанесення закріплювача. Акварель найкраще використовувати для барвистих форм, і менша кількість мазків допоможе прозорим пігментам мати менше накладання.

Найкраща поверхня для акварелі

Акварельний папір, безумовно, найкраща поверхня для акварелі.

Акрилові фарби


Акрилова фарба – це пігмент, зв'язаний з акриловим полімером (пластиком), що робить її найстійкішою фарбою між гуашшю та аквареллю. Він також містить більш яскраві кольори. Хоча акрилова фарба є іншою фарбою на водній основі, її пігменти, як правило, більш світлостійкі. Він також водостійкий, тобто вода не відтворює кольори, як гуаш або акварельні фарби після висихання.

Незважаючи на те, що картина є водостійкою, будь-яка картина все одно має бути захищена лаком і склом, якщо картина або картини демонструються на відкритому повітрі або в місцях з високою вологістю. Це також стосується гуаші та акварелі.

На відміну від гуаші та акварелі, мастихін створить унікальну текстуру для акрилових картин. Акрил, подібний за консистенцією до олійних фарб, може додавати кілька шарів або змішувати кольори в акриловій картині за допомогою мастихіна.

Акрил висихає з атласним, матовим або глянцевим покриттям. Якщо обрамляєте картину, дайте акрилу повністю висохнути. Крім того, для більшої стійкості нанесіть на висохлий акрил закріплювач.

Найкраща поверхня для акрилового малювання

Хоча папір і полотно є найпоширенішою поверхнею для малювання акриловими фарбами, їх довговічність означає, що акрилові фарби можна наносити на більшість поверхонь, включаючи скло, дерево, метал, черепашки та багато інших поверхонь.

Сподіваємося, що наша стаття про відмінності між акриловою фарбою, аквареллю та гуашшю була пізнавальною. Сподіваємося, Ви краще зрозумієте, коли краще використовувати ті чи інші приналежності для малювання під час свого наступного проєкту.