Знижки тижня

Що потрібно для креслення: вибираємо інструменти для графічних робіт

Вміння креслити необхідне для оволодіння такими технічними спеціальностями, як архітектура, дизайн, будівництво, топографія, фізика, машинобудування та інші.

У сучасному способі життя практично немає області, де не знадобилося б розвинене просторове мислення, яке розвивається цією дисципліною. Усі креслення, схеми, малюнки, карти – графічні зображення. У цій статті дається опис інструментів, що використовуються для креслярської роботи.


Види інструментів для виконання графічних робіт

Щоб придбати відповідне устаткування організації робочого місця кресляря, потрібно знати, що до нього входить і які характеристики має. Невеликий список допоможе зорієнтуватися у морі канцтоварів.

Для занять креслярськими роботами потрібні аркуші щільного паперу (ватману) тому що це основний матеріал, який використовується для графіки. Цей матеріал повинен мати особливі характеристики. Для створення графічного зображення ватман кріплять на дошку (кульман).

Креслення викреслюються спеціальними інструментами, до них відносяться засоби зображення (олівці, пір'я), засоби корекції (ластики) та пристрої для проведення прямих та вигнутих ліній:

  • лінійки;
  • циркулі;
  • транспортири;
  • лекала;
  • трафарети.

Для зберігання та перенесення готових креслень та чистого паперу використовуються спеціальні тубуси, портфелі та папки. Це основні види креслярських інструментів.

Види паперових матеріалів: масштабно-координатна, ватман, калька

Ті, хто тільки починає вивчати графіку, замислюються, що входить у стандартний набір для креслення. Для графічних робіт потрібен спеціальний папір (ватман, міліметр, калька).

  • Ватман зазвичай білого кольору та високої якості, дуже щільний. Маркується «Про» або «В». Марка «О» (звичайна) буває проста та покращеної якості. До покращеного варіанту відносять більш щільний та жорсткий папір. Марка «В» позначає вищу якість та більше підходить для креслень. Вона дуже біла, гладка, щільна. Після використання гумки на її поверхні не залишається розкуйовдженого сліду. Папір «В» має водяний знак. Ось на чому малюють креслення інженери.
  • Для креслення використовують також кальку (щільний напівпрозорий папір). Раніше застосовувалася до створення копій креслень. Виробники випускають звичайну кальку, під туш і олівцеву, більш ламку. Якщо викладач оголошує, що в майбутньому буде потрібна калька, значить, з високою ймовірністю будуть потрібні інструменти, призначені для роботи з тушшю.
  • Міліметр – папір, вкритий сіткою, зі стороною в 1 мм. Спрощує масштабування при перенесенні зменшених/збільшених копій. Може бути будь-якого кольору, частіше випускається помаранчевого та блакитного.

Для роботи з великими аркушами треба розправити папір і закріпити його на дошці, ось як правильно підготувати робоче місце для креслення.

Спеціальні дошки

Щоб креслярам було зручніше працювати, виготовляються креслярські дошки. Це похила поверхня, на спеціальній підставці. Для виробництва застосовують деревину м'якої породи. Має спеціальні пристрої для розміщення креслярських приналежностей. Можуть бути різних геометричних розмірів, залежно від формату креслень. Кульман – так називається креслярська дошка конструктора.

Креслярські інструменти: лінійки, трикутники, транспортири та інше

Кресляру-початківцю буває важко розібратися зі спеціальними термінами, але деякі відомі людям з першого класу. Нікого не утруднить питання, які прилади застосовують для побудови прямих ліній. Лінійки і комплекти для креслення – звичайне канцелярське приладдя будь-якого школяра.

Креслярські інструменти – це канцелярські товари, для створення графічних зображень.

Готовальнями називаються спеціальні набори інструментів для креслення у футлярі. Їх широко використовують школярі, інженери, картографи, проектувальники, люди інших спеціальностей. Для тих, хто забув, з чого складається готовальня, нагадування – вони можуть мати різну комплектацію і бувають для роботи олівцями або тушшю.

Які письмові прилади потрібні для креслярів

Циркуль – пристосування зображення кіл різного діаметра. Бувають різні конструкції.

Циркуль-вимірювач – має дві ніжки, що розсуваються, з голочками на кінці. З його допомогою можна вимірювати відстань між двома точками на кресленні. Циркуль та вимірювач завжди можна купити окремо або купити готовальню, так називається набір для креслення.

Трафарети

Назви креслярських матеріалів і приладдя дуже різноманітні, до їх переліку входять також різноманітні пристрої. Трафарети – шаблони для креслення кривих ліній (лекала) або створення геометричних фігур, шрифту та інших позначень. Використовуються для створення викрійок, електричних схемах, топографічних картах та інших.

Залежно від видів використання трафарети бувають:

  • офіцерська лінійка;
  • лінійка радіоконструктора;
  • трафарет конструктора;
  • шкільний;
  • елементи кріплення;
  • креслярський шрифт;
  • геометричні фігури.

Використання трафаретів дозволяє спростити креслення та прискорити процес створення креслень. Численні трафарети шрифтів – чудові прилади для креслення назви, підписів тощо.

Тубуси для креслень

Купівля тубуса – чудове рішення для кожного фахівця, який виконує графічні зображення. Він дозволяє скласти готове креслення компактно, зручно для перенесення і не пом'яти його. Тубуси бувають:

  • пластикові;
  • телескопічні.

Пластиковий тубус – бюджетний виріб, що надійно зберігає креслення, малюнки, карти та інші графічні роботи свого власника. Вони не пропускають вологу, тому результати довгої копіткої роботи у ньому перебувають у повній безпеці.

Телескопічні тубуси мають одну важливу опцію – вони можуть збільшуватися, залежно від формату паперів, що розміщуються в них.

Тубуси можуть забезпечуватись ручкою або ременем для перенесення. Якісний тубус – ось, що потрібно для навчання кресленню, живопису, графіку.

Портфелі та папки для креслень

Папки та портфелі поділяються за форматом паперів, які можна в них покласти. Вони можуть бути:

  • А1.
  • А2.
  • А3.

Конструктивно виготовляються у вигляді сумок, мають ремінець (або ручку) та кишеньки, куди можна покласти дрібне приладдя для креслення – олівці, ластик і т. д.

Найкращими характеристиками володіють виготовлені з непромокальних вологостійких матеріалів.